Bloog Wirtualna Polska
Jest 1 277 281 bloogów | losowy blog | inne blogi | zaloguj się | załóż bloga
Kanał ATOM Kanał RSS
Kategorie

Kasy fiskalne - w jaki sposób oszukuje się Urząd Skarbowy

piątek, 13 maja 2011 11:03
Skocz do komentarzy

Kasy fiskalne - w jaki sposób oszukuje się Urząd Skarbowy

Uzyskiwane przychody z tytułu podatku VAT sąprzewazajaca częścią wpływów do budżetu państwa. W związku z czym nie dziwne jest, że inspektorzy kontroli skarbowej dwoją się i troją, by jak największa liczba przedsiębiorców odprowadzała państwową daninę.

Skarbowcy często kontrolują poprzez kasy fiskalne Będzin - przez przedsiębiorców oraz wydawanie paragonów po każdej transakcji. Ponieważ omijanie nakazu ewidencjonowania sprzedaży jest coraz popularniejsze, walkę z procederem po raz kolejny zaliczono do priorytetowych zadań kontroli skarbowej.


Coraz większa grupa przedsiębiorców oszukuje Urzędy Skarbowe
Pracownicy Urzędów Skarbowych z roku na rok informują o rosnącej liczbie prób oszukania fiskusa. Za nieewidencjonowanie sprzedaży przez kasy i za niewydawanie paragonów karanych jest coraz więcej przedsiębiorców. Porównanie danych z I półrocza 2011 roku i tych sprzed roku świadczy, że utrzymuje się tendencja wzrostowa takich oszustw.

Z dostępnych nam danych Urzędów Kontroli Skarbowej wynika, że w 2010 roku najwięcej mandatów wystawili inspektorzy z Katowic oraz Lublina, a najmniej zanotowano w Białymstoku oraz w Zielonej Górze. Z kolei najwięcej pieniędzy z grzywien popłynęło do budżetu z Gdańska oraz z Krakowa ? w obu przypadkach w okolicach 1 mln zł.

Liczba i suma mandatów wystawionych przez inspektorów UKS w 2010 roku


Źródło: opracowanie własne na podstawie danych rzeczników UKS

Polak niczym pomysłowy Dobromir
Pragnąc obejść obowiązki związane z ewidencjonowaniem sprzedaży na kasach fiskalnych i uniknąć w ten sposób płacenia podatków, sprzedawcy uciekają się do różnych pomysłów. W obecnych czasach bardzo popularnym sposobem jest pozorowanie ewidencjonowania sprzedaży. Wygląda to tak, że sprzedawca ?nabija? sprzedaż na kasie, jednak po wydaniu towaru i przyjęciu zapłaty sprzedaż zostaje anulowana, a klient nie otrzymuje paragonu.

Podobnie ciekawe są tłumaczenia nienabicia sprzedaży na kasę. Z reguły pojawiają się wymówki typu:

nie nabiłem na kasę, bo klient mnie zagadał,
kupujący to stały klient, który nigdy nie bierze paragonu,
jestem pierwszy dzień w pracy i nie znam jeszcze dobrze obsługi sprzedaży przez kasy fiskalne Ruda Śląska,
ewidencjonuję sprzedaż dopiero na koniec dnia pracy,
towar wydałem tylko na próbę.
Do tradycyjnych już usprawiedliwień należą tłumaczenia o braku czasu, braku danych lub też informacji potrzebnych do zaewidencjonowania sprzedaży na kasie fiskalnej. Standardem jest także awaria kasy lub chwilowy brak papieru. Pewna grupa sprzedawców wymawia się zamyśleniem z powodu choroby osoby bliskiej czy też oszczędnością papieru.Handlujący z reguły twierdzą, że takie niezaewidencjonowanie sprzedaży to incydentalna wpadka, która zdarzyła się po raz pierwszy. Jest również i tak, że sprzedawcy przekonują, że nie ewidencjonowali sprzedaży świadomie, na wyraźnie polecenie właściciela sklepu.

Wyrafinowane sposoby oszukania czujnego oka fiskusa
<dalej >>> )

Podziel się
oceń
0
0Więcej na ten temat


Komentarze do wpisu

Skocz do dodawania komentarzy

Zapamiętaj Nick

Zapamiętaj Blog

Wstaw emotikona

Akceptuję regulamin i zobowiązuję się do przestrzegania jego postanowień.

środa, 24 stycznia 2018

Licznik odwiedzin:  17 594  

Kalendarz

« styczeń »
pn wt śr cz pt sb nd
01020304050607
08091011121314
15161718192021
22232425262728
293031    

O moim bloogu

kasy fiskalne, kasa fiskalna, kasy, drukarki fiskalne, drukarka fiskalna, tanie kasy fiskalne, tania kasa fiskalna, tanie drukarki fiskalne, tania drukarka fiskalna, fiskalne, kasy fiskalne Tychy, dru...

więcej...

kasy fiskalne, kasa fiskalna, kasy, drukarki fiskalne, drukarka fiskalna, tanie kasy fiskalne, tania kasa fiskalna, tanie drukarki fiskalne, tania drukarka fiskalna, fiskalne, kasy fiskalne Tychy, drukarki fiskalne Tychy, kasy fiskalne Katowice, drukarki fiskalne Katowice, kasy fiskalne Częstochowa, kasy fiskalne Gliwice, skanery kodów, czytniki kodów, wagi, wagi kalkulacyjne, wagi sklepowe, drukarki etykiet, kolektory danych

schowaj...

Głosuj na bloog


zobacz wyniki

Ulubione strony

czytniki kodów

drukarki etykiet

drukarki fiskalne

kasy fiskalne

kolektory danych

wagi

Wyszukaj

Wpisz szukaną frazę i kliknij Szukaj:

Subskrypcja

Wpisz swój adres e-mail aby otrzymywać info o nowym wpisie:

Statystyki

Odwiedziny: 17594

Lubię to

Więcej w serwisach WP

Finanse

Bloog.pl